Hakkımızda

Yarım Asırlık Tecrübe, Türkiye'nin Lider Makina Üreticisi

Text

Beton Santrali üretiminde "Öncü"

Prekast, parke taşı, bordür taşı Beton Santrallerinin Türkiye'deki öncüsü Pi Makina "%100 Yerli Üretim" sloganı ile ilk beton santralini (240m³/saat kapasiteli) 1972 yılında imal etmiştir.

Yarım Asırlık Tecrübe

İş ve inşaat makinaları alanında Türkiye'de lider üretici olan Pi Makina yarım asırlık üretim tecrübesini, Beton Santrali teknolojisine aktararak Parke taşı, bordür taşı ve prekast ihtiyacını tam karşılayacak modelleriyle sektörün tek ismi olmuştur.

Prekast, parke taşı, bordür taşı Beton Santrallerinin Türkiye'deki öncüsü Pi Makina "%100 Yerli Üretim" sloganı ile ERG İnşaat'ın üstlendiği birçok inşaat ve yok projesi için iş ve inşaat makinaları üreterek 1972 yılında resmi olarak kurulmuştur. Ürettiği ilk beton santrali (240m³/saat kapasiteli) üç hava alanı tamamlanmıştır. 

Pi Makina, son yıllarda hem yurtiçi pazarda hem de yurtdışı pazarda Beton Santrali başta olmak üzere, Beton Pompası ve Kule Vinçleri ile adından söz ettirmektedir. 

Pi Makina'nın rakiplerinden üstünlüğü "Üretim hattı" ve "üretim kalitesi"nden kaynaklanmaktadır..Türkiye'de ilklere imza atan Pi Makina fabrikasında, kullanılan her malzeme "Kalite Kontrol Labaratuvarı"nda testlerden geçirilir. Testlerden geçen malzemeler fabrikaya yollanarak üretime başlanır. Türkiye'nin en gelişmiş makina üretim hattına sahip fabrikada son teknoloji Cnc tezgahları kaynak robotları kullanılarak üretim başlar. Her biri alanında uzman mühendis ve ustaların da kontrolünde üretilen makinalar en son yine Kalite Kontrol birimi tarafından kontrol edilir ve sevkiyatı yapılır. Üretimin her bir aşamasında ayrı ayrı uygulanan kontrollerle "üretimde 0 hata" bilinciyle çalışan Pi Makina yarım asırlık marka gücünü "kaliteli üretim" sloganıyla kazanmıştır.

 

 

Son yıllarda inşaat makinaları alanında büyük yatırımlarla hem üretim hattını, hem bayi ağını, hem de satış sonrası servis hattını geliştirmiştir.Suudi Arabistan, Rusya, Katar, Umman, Yemen, Kuveyt, Mısır, Tunus, Fas gibi ülkelerde bayilik anlaşmalarıyla satış ağını geliştirmiş, bu ülkelerdeki ortakları sayesinde yalnız yurtiçinde değil, yurtdışında da müşterilerine en hızlı ve kaliteli servisi sunmaktadır.

Müşteri Merkezi

0312 484 08 00

Detaylı Bilgi

www.pimakina.com.tr

Mail Adresi

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.